چطور یخچال را تعمیر کنیم؟

در مورد تعمیر یخچال چقدر میدانید؟

در این مقاله با موضوع راهنمای تعمیرات یخچال با همراه باشید.یخچال یکی از معدود لوازم خانگی است که مدام کار می کند روز و شب ، تا غذاها را خنک نگه دارد . اگر می خواهید متوجه بشوید  که یخچال چقدر سخت کار می کند ، واقعا می گویید که چرا زود خراب نمی شود. خیلی احتمال اینکه یخچال از کار بیافتد کم است ، اگر هم این اتفاق بیافتد شما یک هزینه تعمیراتی بالا و یک هزینه خراب شدن مواد غذایی داخل آن را دارید.نترسید! این پست به شما تمام چیزهایی که باید برای تعمیر یخچال بدانید را می گوید . شاید شگفت زده بشوید اگر ببینید که تعمیراتش تقریبا آسان است، کافی است یک دانش مختصری از لوازم خانگی و کمی صبر داشته باشید. بیاید با یکسری اطلاعات پایه ای شروع کنیم.

تعمیرات لوازم خانگی

یخچال و فریزر از دوجز اصلی تشکیل شده اند : کندانسور کویل و اواپریتور کویل(کویل=سیم پیچی). مایع خنک کننده ازطریق این سیم پیچی ها توسط کمپرسور و موتور حرکت می کند . مایع خنک کننده از طریق کندانسور خنک می شود ،و بعد به سمت اواپریتور سرازیر می شود.در اواپریتور ، هوای دستگاه به خاطر تماس با مایع جریان یافته در کویلها ،خنک می شود. کندانسور یخچال فریزر می شود همان سیم پیچی های پشت یخچال و اواپریتور یخچال فریزر میشود همان سیم پیچی های داخل یخچال.مایع خنک کننده توسط کمپرسور داخل سیستم گردش می کند. بیشتر یخچال فریزرها یخ زدا دارند.

در این نوع دستگاه ها ، یک دستگاه تولید گرما توسط یک تایمربه طور اتوماتیک روشن می شود تا یخ داخل دستگاه را ذوب کند.یخ زدگی ها توسط گرما یی که درنقاط مختلف دستگاه داده می شود ،ذوب میشوند،و از جایی که سردتر است و بیشتر یخ زده شروع می کند.وقتی که یخ زدگیها کاملا آب شدند ، ترموستات به صورت اتوماتیک روی چرخه خنک شدن تغییر می کند تا دمای استاندارد فریزر حفظ بشود.چون این مراحل اتوماتیک است ، یخ زدگی ای داخل محفظه ی فریزر ایجاد نمی شود.

یخچال فریزر

سیستم کمپرسور یخچال که ازطریق سیم پیچی ها مایع خنک کننده را انتقال می دهد ، توسط یک موتور خازنی (کهبرق را در خود ذخیره میکند) کار می کند.بقیه ی اجزای اصلی سیستم انجماد / یخ زدایی شامل سوئیچها ، ترموستات، بخاری ها،کندانسور و فن هاست.خودتان می توانید هر کدام از این قطعات را و اجزای یخچال را تست یا تعویض نمایید.البته یکسری استثناهاتی هم وجود دارد که بعدا می گوییم، که بهترین راه حلش استفاده از افراد متخصص در تعمیرگاه های مجاز است.

مراقب باشید:قبل از این که هر کاری بخواهید روی یخچال و فریزر انجام بدهید ، حواستان باشد به برق نباشد. وقتی دستگاه را از برق کشیدید ، ببینید که موتور / کمپرسور برق دارد ، که از قسمت بالای موتور می توانید بررسی کنید. خازن ها نیروی الکتریکی را ذخیره می کنند ، حتی اگردکمه ی برق دستگاه قطع باشد . قبل از اینکه بخواهید هر کاری روی یخچال فریزر های خازن دار انجام بدهید باید برق خازن راخالی کنید مگر نه بدجوری برق میگیردتان.

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات انواع برند یخچال از جمله تعمیرات یخچال سامسونگ و همینطور تعمیرات ساید بای ساید سامسونگ خود با تعمیرگاه سامسونگ تک سرویس بعنوان نمایندگی تعمیرات سامسونگ تماس حاصل فرمایید.

منبع: http://home.howstuffworks.com/how-to-repair-a-refrigerator.htm

Rate this post
برچسب ها :