تنظیم دما یخچال سامسونگ

اگر می‌خواهید یخچال خود را به مدت طولانی‌تری نگه دارید و از آن برای چند سال دیگر استفاده کنید، باید مراقبت‌های لازم را به آن اختصاص دهید. نگهداری از یخچال شامل مجموعه‌ای از نکات مهم است که باید آن‌ها را به دقت رعایت کنید. تنظیم دما یخچال سامسونگ یکی از نکات اساسی است که اگر به درستی انجام دهید، می‌تواند به بهبود کیفیت عملکرد و عمر مفید دستگاه شما کمک کند. تنظیم دما یا ترموستات یخچال و فریزر در فصل‌های مختلف نیازمند تغییرات مختلف است. به عبارت دیگر، شما باید دمای یخچال خود را در هماهنگی با فصل و مکان قرارگیری دستگاه به دقت تنظیم کنید.

تنظیم دما بر روی یخچال و فریزر سامسونگ تأثیر مستقیمی بر راندمان موتور دارد و تعیین‌کننده کیفیت عملکرد آن است. اهمیت این موضوع تا جایی است که تعمیرکاران برخی از مشکلات عملکردی یخچال و موتور را به تنظیمات نادرست دما نسبت می‌دهند. در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه دمای یخچال سامسونگ را به درستی تنظیم کنید. این کار به شما کمک می‌کند علاوه بر تنظیم درست دما، عمر مفید یخچال خود را نیز افزایش دهید.

تنظیم دما یخچال سامسونگ

آموزش تنظیم دمای یخچال سامسونگ

تنظیم دما در یخچال سامسونگ به مدل دقیق دستگاه شما بستگی دارد. دستورات دقیق برای تنظیم دما در دفترچه راهنمای یخچال سامسونگ شما آمده است. معمولاً دمای مطلوب داخل فریزر برای بسیاری از مدل‌های سامسونگ، در محدوده ۳ تا ۴ درجه سانتیگراد زیر صفر قرار دارد. اما دما در داخل یخچال باید معمولاً بین ۳ تا ۴ درجه سانتیگراد بالای صفر تنظیم شود. به طور کلی، بهترین تنظیم دما برای یخچال‌های سامسونگ در حدود ۳ درجه سانتیگراد است، و برای فریزر، بهترین دما حداقل منفی ۱۹ درجه سانتیگراد می‌باشد.

باید توجه داشت که دمای مناسب ممکن است در فصول مختلف تغییر کند. به عنوان مثال، در فصل زمستان بهتر است یخچال سامسونگ خود را در حدود یک تا دو درجه سانتیگراد تنظیم کنید، در حالی که در تابستان، تنظیم دما بین ۲ تا ۴ درجه سانتیگراد مفید است. برای تغییر فصل‌ها، بهتر است دمای یخچال سامسونگ خود را به مقادیر مناسب برای هر فصل تنظیم کنید.

  • در مرحله اول چند ثانیه دکمه fridge یا ref temp را نگه دارید تا فعال شود.
  • بازه دمایی بین 1 تا 7 درجه برای تنظیم دمای یخچال سامسونگ در دسترس می باشد.
  • دمای یخچال سامسونگ را روی عدد 3 یا 4 درجه تنظیم کنید.
  • در ابتدا چند ثانیه دکمه freezer را نگه دارید تا فعال شود.
  • مشاهده میکنید که بازه دمایی بین -14 تا -25 برای تنظیم دمای فریزر در دسترس است.

علت تنظیم نشدن درجه یخچال سامسونگ

مشکل تنظیم نشدن درجه یخچال سامسونگ ممکن است از عوامل مختلفی ناشی شود. در ادامه به برخی از دلایل ممکن و راه‌حل‌های مرتبط با آنها اشاره می‌کنم:

کف درب یخچال: اگر درب یخچال به درستی بسته نشود یا سوراخ‌های ناخواسته داشته باشد، هوا به داخل یخچال وارد می‌شود و تنظیم درجه دشوار می‌شود. برای رفع این مشکل، مطمئن شوید که درب یخچال به درستی ببندید و تمیزی و سالمی آن را بررسی کنید.

آسیاب برف: اگر یخچال شما دارای آسیاب برف باشد و برف در داخل یخچال تجمع کند، این می‌تواند به تنظیم درجه اختلال وارد کند. برف را از دیوارهای داخل یخچال پاک کنید.

کنترل دما: اطمینان حاصل کنید که دستگاه کنترل دما به درجه دلخواه شما تنظیم شده باشد. برای انجمن یا دستیابی به دمای مطلوب، دکمه‌های کنترل دما را تنظیم کنید.

پر شدن اضافی یا باریک شدن محفظه یخچال: اگر محفظه یخچال بسیار پر باشد یا مواد باریک شده باشند، جریان هوا در داخل یخچال ممکن است به درستی انجام نشود. مطمئن شوید که محفظه یخچال به درستی سازماندهی شده و هوا به خوبی در داخل گردش دارد.

مشکل در قطعات داخلی: ممکن است مشکل در سیستم خنک‌کننده یا دیگر قطعات داخلی یخچال باعث نتوانایی در تنظیم دما شود. در این صورت، بهترین راهکار تماس با تعمیرکار مجاز سامسونگ است.

در صورتی که مشکل تنظیم نشدن درجه یخچال سامسونگ هنوز حل نشده است، توصیه می‌شود تعمیرکار متخصص را برای بررسی دقیق‌تر و تعمیر مشکل تماس بگیرید. اگر ساکن هستید برای تعمیر یخچال سامسونگ در کرج می توانید با ما تماس بگیرید.

آموزش تنظیم دمای یخچال فریزر سامسونگ دیجیتال

در یخچال و فریزرهایی که ترموستات بر روی آنان نصب شده اند دمای یخچال نیز توسط ترموستات تنظیم می‌شود و دمای فعلی یخچال فقط با گزینه نمایشگر دیجیتال صفحه نمایش داده می‌شود. وظیفه صفحه نمایش دیجیتال نمایش حالت یخچال و فریزر های سامسونگ می‌باشد. تنظیم دمای یخچال فریزر های سامسونگ بر عهده صفحه نمایشگر دیجیتال نیست اما یخچال و فریزر های دیجیتال باید دمای نرمال بین ۳ یا ۴ درجه سانتیگراد داشته باشند. با فشار دادن کلید Fridge  و یا Refrigerator برای تنظیم دمای یخچال است برای تنظیم دمای فریزر نیز باید با کلید کردن دکمه Freezer دما را بین  _18 یا _۱۹ درجه سانتیگراد تنظیم نمایید.

تنظیم دمای یخچال فریزر سامسونگ دیجیتال

نحوه تنظیم دمای یخچال فریزر سامسونگ

ولوم در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا مواد غذایی و دمای داخل یخچال شما خنک تر شوند. معمولا یخچال و فریزر های جدید صفحه نمایشگر دیجیتال برای تنظیم دمای داخل یخچال دارند که برخی از آنان دارای دکمه های کنترلی هستند. برخی دیگر از مدل های بروز تر نیز دارای صفحه نمایش لمسی می‌باشند.  برای تنظیم دما کلید های جهت دار را فشار دهید. نمایشگر های دیجیتال دارای دکمه های کوچکی با فلش هستند. شما برای تغییر دما می‌توانید آن را استفاده کنید.

نحوه تنظیم درجه یخچال سامسونگ با استفاده از نمایشگر های دیجیتال

یخچال های سامسونگ با استفاده از ۲ دکمه جداگانه کار تنظیم دمای یخچال سامسونگ را انجام می‌دهند‌.

۱_ یک دکمه برای تنظیم دمای یخچال و دیگری برای تنظیم کردن دمای فریزر است.

۲_ به صورت جداگانه می‌توان دمای یخچال و فریزر خود را به دلخواه خود تنظیم کنید.

۳_ کنترل پنل یخچال و فریزر سامسونگ معمولا در قسمت جلویی یخچال قرار دارد. دکمه Freeze  و Fridge که در کنترل پنل مشاهده می‌کنید. دکمه فریزر در قسمت پایین و سمت چپ دکمه  Fridge در قسمت پایین و سمت راست کنترل پنل قرار دارد. دکمه Fridge  را بفشارید تا دمای از پیش تنظیم شده موجود در صفحه نمایش یخچال شما تغییر کند.

مقادیر دمای مشخص را به صورت عددی در روی کنترل پنل مشاهده می‌کنید. برای آنکه از Power  cool هر بخش استفاده کنید یکی از دکمه های Freezer یا Fridge را مدت ۳ ثانیه فشار دهید و نگه دارید. در خرید اولیه یخچال خود برای تنظیم کردن سریعتر دمای مناسب یخچال می‌توانید از Power cool استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:  رفع مشکلات یخچال سامسونگ

نحوه تنظیم دمای ساید بای ساید سامسونگ

1.روشن کردن دستگاه:

در ابتدا، دستگاه را روشن کنید و صبر کنید تا نمایشگر واکنش نشان دهد.

2.دسترسی به تنظیمات دما:

در دستگاه‌های دیجیتالی، دکمه‌های نمایشگر را برای دسترسی به تنظیمات دما فشار دهید.

3.تنظیم دمای ساید:

با استفاده از دکمه‌های نمایشگر، دمای ساید را تنظیم کنید. معمولاً بهتر است دمای ساید را در حد 3 یا 4 تنظیم کنید. این مقدار به عنوان دمای متوسط مناسب برای نگهداری مواد غذایی در ساید بای ساید شما شناخته می‌شود.

4.تنظیم دمای فریزر:

برای بخش فریزر، دمای مناسب بین منفی ۱۸ و منفی ۲۰ درجه سانتی‌گراد است. با استفاده از دکمه‌های نمایشگر، دمای فریزر را تنظیم کنید.

5.ذخیره تنظیمات:

بعد از تنظیم دماها به مقادیر مطلوب، صبر کنید تا دستگاه تنظیمات را ذخیره کند.

6.بررسی دما:

برای اطمینان از صحیح بودن تنظیمات، دماهای یخچال و فریزر را به صورت دوره‌ای بررسی کنید و مطمئن شوید که دماها در محدوده مورد نظر قرار دارند. اگر دستگاه شما دارای دکمه‌ها و نمایشگر دیجیتال نیست، دستورات تنظیم دما ممکن است کمی متفاوت باشد. در این صورت، به دفترچه راهنمای دستگاه خود مراجعه کنید تا دقیقترین راهنمایی‌ها را برای تنظیم دما بدست آورید.