تفاوت پکیج تک مبدل با دو مبدل چیست؟

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که در هنگام خرید لوازم خانگی، اصطلاحات و کلمه هایی را از فروشنده در مورد کالای مورد نظر بشنوید که هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارید و این موضوع باعث می شود که نه تنها انتخاب برای شما کمی سخت تر شود، بلکه پروسه ی خرید دستگاه های مورد نظرتان وقت و زمان بیشتری را از شما بگیرد. این در حالی است که اگر قبل از رفتن به خرید، در مورد لوازم خانگی مورد نظر خود تحقیق نمایید، با دیدی بازتر و اطلاعات بیشتر می توانید از فروشنده سوالتتان را بپرسید و آن چه وی در مورد آن دستگاه بیان می کند، برایتان عجیب نخواهد بود.

در این مقاله به توضیح یکی از این اصطلاحات متداول در مورد دستگاه پکیج دیواری، می پردازیم. همان طور که می دانید، امروزه پکیج ها برای تامین گرمای محیط خانه و همچنین گرم کردن آب مصرفی به کار می روند. زمانی که شما برای خرید پکیج به بازار مراجعه می کنید ممکن است فروشنده از شما سوال بپرسد که کدام نوع آن را می خواهید؟

تفاوت پکیج تک مبدل با دو مبدل

پکیج تک مبدل و یا دو مبدل، برای این که کاملا متوجه شوید که این دو عبارت چه مفهوم و تفاوتی با یکدیگر دارند و خرید کدام یک بهتر می باشد، در ادامه ی این مطلب از سری مقالات تخصصی سایت تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی سامسونگ تک سرویس با ما همراه باشید.

مکانسیم کار و عمکرد هر دو ی این مدل ها یکسان می باشد و تنها تفاوتی که میان آن ها وجود دارد این است که پکیج تک مبدل دارای یک مخزن است ولی نوع دو مبدل آن از  دو مخزن برخوردار می باشد. با توجه به این اطلاعات توجه داشته باشید که دو مخزنه بودن دستگاه به معنی بهتر بودن و بیشتر بودن کارایی آن نمی باشد؛ زیرا میزان گرم کردن آب در هر دو نوع پکیج تقریبا یکسان است و تنها مقدار راندمان نوع دو مبدل به میزان کمی بالاتر از دستگاه تک مبدل است. ممکن است شما با توجه به اینکه این محصول دو مبدل دارد، چنین برداشت اشتباهی را داشته باشید که این نوع به صورت همزمان می تواند آب گرم مصرفی را تامین کرده و علاوه بر آن آب گرم مورد نیاز را به سیستم شوفاژ انتقال بدهد اما چنین موضوعی درست نمی باشد و پکیج های دو مبدل در هر زمان فقط یک کار را انجام می دهند، دقیقا همانند نوع تک مبدل.

مهم ترین مزیت های پکیج های دو مبدل

1.رسوب و جرم گرفتگی کم تر:

یکی از مهم ترین عواملی که باعث خرابی دستگاه در طولانی مدت می شود، رسوباتی است که به دلیل وجود املاح و ناخالصی های موجود در آب در داخل لوله های پکیج ایجاد خواهند شد. این موضوع باعث کاهش راندمان و از کار افتادن سیستم داخلی دستگاه می شود و به همین دلیل تعمیرکاران و متخصصانی که در این زمینه کار می کنند، همواره از کاربران می خواهند که در بازه های زمانی مختلف برای تمیز کردن این رسوبات اقدام نمایند و از جرم گرفتگی لوله ها جلوگیری کنند. پکیج های دو مبدل به دلیل ساختاری که دارند و مقایسه با پکیج های تک مبدل رسوب کمتری را ایجاد می کنند.

2.دمای آب یکنواخت و غیر نوسانی

دومین مزیت دستگاه های دو مبدل این است که دمای آب گرم مصرفی یکنواخت تر از دستگاه های تک مبدل می باشد. این موضوع همانند مورد اول از اهمیت بالایی برخوردار است و باعث افزایش طول عمر و خرابی کمتر دستگاه خواهد شد.

استفاده از خدمات رسوب زدایی پکیج

لازم به ذکر است که کلیه ی عملیات رسوب زدایی و جرم گیری این دستگاه توسط سرویس کاران مجرب مجموعه ی سامسونگ تک سرویس صورت می پذیرد و در صورتی که مدت زیادی است از پکیج استفاده می کنید و تاکنون از خدمات تعمیرگاه های مجاز تعمیر و پشتیبانی پکیج های دیواری دو مبدل و تک مبدل استفاده نکرده اید، با ما تماس بگیرید و در سریع ترین زمان ممکن، با منصفانه ترین هزینه و کیفیت رضایت بخش از خدمات لازم  در محل زندگی یا کار خود بهره مند شوید.

2/5 - (1 امتیاز)