قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ یک ایراد شایع و اساسی در تلویزیون می باشد. این مشکل متداولی است که در تمام برند ها و مدل های تلویزیون رخ می دهد. علت های مختلفی باعث عدم نمایش صفحه نمایشگر تلویزیون شما می شود.

دلایل قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

تصویر نداشتن تلویزیون سامسونگ از اغلب معظلاتی است که برای همه کاربران تلویزیون های سامسونگ رخ می دهد. قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ ممکن است به ۲ حالت نمایان شود. در حالت اول تلویزیون شما صدا دارد ولی تصویر ندارد. در حالت دوم تلویزیون شما قادر به پخش صدا و تصویر نمی باشد. هنگامی که با قطع شدن تصویر و صدا داشتن تلویزیون مواجه می شوید ایراد مربوط به قطعاتی که وظیفه نور و کیفیت تصویر را بر عهده دارند می باشد.

اما مواقعی که تلویزیون صدا و تصویر ندارد به دلیل مشکل در عملکرد تلویزیون می باشد. هنگام بروز مشکل برای تلویزیون خود باید تمامی قطعاتی که ممکن است در این خرابی دخیل باشند را مورد بررسی قرار دهید. مرکز تعمیر تلویزیون سامسونگ در شیراز در صورت بروز هرگونه از این مشکلات با دارا بودن تکنسین ها و کارشناسان توانمند خود و با بهره گیری از بروزترین تجهیزات و دستگاه ها در تعمیر تلویزیون سامسونگ شما آماده ارائه خدمات به شما کاربران و مصرف کنندگان عزیز و گرامی در سریع ترین زمان ممکن، مناسب ترین قیمت و استفاده از قطعات اورجینال تعمیر و یا تعویض می باشد.

تصویر نداشتن تلویزیون به علت خرابی بک لایت

رایج ترین علت قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ به دلیل خرابی بک لایت می باشد. بک لایت یک نور در پشت پس زمینه می باشد که برای ارتقا کیفیت تصویر در LCD و LED ها به کار می رود. یکی از علت های بارز و شایع خرابی صفحه نمایش ایراد در بک لایت تلویزیون است.

در واقع تصویر تلویزیون شما وجود دارد اما به دلیل آنکه بک لایت به مشکل خورده است یک تصویر سیاه و بدون وضوع از مانیتور تلویزیون خود دریافت می کنید. در صورتی که می خواهید مطمئن شوید که آیا علت نداشتن تصویر تلویزیون شما از خرابی بک لایت است یا خیر باید‌ صفحه نمایش تلویزیون خود را روشن کنید و با یک نور مستقیم به چراغ قوه اگر مشاهده گر تصویر شدید ناشناخته آن است که بک لایت مشکل دارد ولی در غیر این صورت بک لایت ایراد ندارد و باید به دنبال علت های دیگر برای خاموش و قطع شدن تصویر تلویزیون خود باشید.

خرابی برد تیکان تلویزیون دلیل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون

وظیفه برد تیکان تلویزیون پردازش تصویر، انتقال تصویر از مین برد به پنل تلویزیون می باشد. هنگامی که این برد دچار مشکل شود علائمی مانند خط خط شدن تصویر تلویزیون، سیاه شدن تصویر تلویزیون و یا برش تصویر تلویزیون بر برروی صفحه نمایش تلویزیون پدیدار می شوند. هنگامی که تلویزیون شما با مشکل برد تیکان مواجه شود باید حتما به تعمیرگاه منتقل شود زیرا تعمیر برد تیکان توسط دستگاه های تمام اتوماتیک صورت می گیرد.

ضربه خوردن به صفحه تلویزیون سامسونگ

ضربه خوردن به صفحه تلویزیون یکی از رایج ترین و پر هزینه ترین ایرادات برای تلویزیون می باشد. در صورت توجه نکردن به تلویزیون خود ممکن است باعث بروز اتفاقات ناپذیر برای تلویزیون شما باشد. البته علت های بیشمار دیگری ممکن است باعث آسیب رسیدن، شکستگی و یا ضربه خوردن صفحه تلویزیون شما شود. بهترین راهکار مقابله با این خسارات احتمالی پیشگیری از وقوع آنهاست. برای مثال هنگام گرد گیری وسایل منزل خود قطعا به فکر گرد گیری تلویزیون خود نیز بشوید به همین خاطر باید برای تمیز کردن تلویزیون خود حتما باید از دستمال مخصوص صفحه نمایش یا همان دستمال معمولی استفاده کنید. از دستمال خیس یا نمناک نیز برای تمیز کردن استفاده نکنید و یا هنگام تمیز کردن فشار زیادی به صفحه نمایش تلویزیون خود وارد نکنید.

ضربه هنگام حمل و نقل تلویزیون نیز یکی دیگر از مشکلات پیش آمده برای صفحه نمایشگر تلویزیون است. ضربه زدن اشیا به صفحه تلویزیون توسط کودک یکی دیگر از عوامل شکستگی صفحه نمایش است. قرار گرفتن تلویزیون در معرض آبخوردگی مانند دریچه کولر و به این ترتیب در معرض رطوبت و آبخوردگی بالا قرار می گیرد. رعایت نکردن نکات ایمنی و بسته بندی نا مناسب حین اسباب کشی می تواند سبب خط و خش و یا شکستگی صفحه نمایشگر تلویزیون شما شود.

آبخوردگی تلویزیون سامسونگ ممکن است باعث بروز عوامل دیگری شود از جمله : دوتایی شدن تصویر، نگاتیوی شدن تصویر، تیره شدن قسمتی از تصویر، ایجاد خطوط با یک رنگی و تیره یا سفید، ایجاد نوار های روشن و بدون صدا نمونه های بارز نفوذ آب و مایعات رسانا به داخل صفحع نمایشگر تلویزیون هستند. هزینه تعمیر و یا تعویض صفحه تلویزیون بستگی به نوع و برند تلویزیون شما دارد. همچنین شدت آسیب دیدگی و شدت ضربه نیز بسیار در تامین هزینه اعمال شده برای تعمیر و یا تعویض مهم می باشد.

قطع شدن تصویر به دلیل خرابی کابل رابط و قطعات اتصالی

یکی از مشکلات پیش پا افتاده که برای تلویزیون ممکن است پیش آید و باعث عدم تصویر دهی تلویزیون شما شود قطعی اتصالات و خرابی کابل رابط است. راه حل این کار تنها با چک کردن سیم های رابط تلویزیون شما است. که اتصالات آن ها در جای مناسب تلویزیون باشد. همچنین استفاده از کابل های بی کیفیت نیز جز علت های قطع شدن تصویر تلویزیون است. در حالی تلویزیون شما صدا دارد. برای جلوگیری از این اتفاق می توانید از کابل های مرغوب در برند های با کیفیت استفاده کنید.

هزینه تعمیر و یا تعویض قطعات تلویزیون سامسونگ

هزینه تعمیر و یا تعویض قطعات تلویزیون سامسونگ بستگی به علت ایراد پیش آمده و شدن آسیب دیدگی قطعه تلویزیون شما دارد. هزینه هر قطعه مدل تلویزیون سامسونگ متفاوت می باشد. چنانچه قطعه تلویزیون شما دچار سوختگی شده باشد و یا شدت آسیب دیدگی آن زیاد باشد باید تعویض گردد.

اما اگر شدت آسیب دیدگی قطعه کم باشد و یا با مشکل زیادی روبه رو نشده باشد با یک تعمیر ساده نیز ایراد آن قابل حل می باشد. برای آنکه هزینه کم تری را متحمل شوید قبل از تعویض قطعه به سراغ تعمیر قطعات آسیب دیده خود باشید. برای اطلاع از هزینه تعمیر و یا تعویض قطعات تلویزیون خود کافی است تا با شرکت ما تماس حاصل فرمایید. اپراتور های ما پاسخگویی ۲۴ ساعته آماده خدمت دهی به شما عزیزان می باشد.