جستجو کردن
Close this search box.
سام تعمیرگاه

تعمیر برد لباسشویی سامسونگ

 برد لباسشویی یک قطعه بسیار مهم است که نقش بسیار مهمی در عملکرد لباسشویی دارد، بنابراین در صورت خرابی باید فورا تعمیر یا تعویض شود. هر گونه اختلال در برد موجب عملکرد نادرست ماشین لباسشویی می‌شود. در این مقاله، دلایل، علائم خرابی و مراحل تعمیر برد لباسشویی سامسونگ را به شما توضیح می‌دهیم و به تمام سوالات شما در این زمینه پاسخ می‌دهیم. در صورت بروز هر گونه مشکل در لباسشویی خود می توانید با تکنسین های تعمیر لباسشویی سامسونگ در مرکز سامسونگ تک سرویس تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

دلایل خرابی برد لباسشویی سامسونگ

١-نوسان برق

گاهی ممکن است به دلیل نوسان برق خازن ها دچار اتصالی شده و این امر موجب سوختن برد دلباسشویی سامسونگ می شود.

۶-استفاده مکرر از ماشین لباسشویی

در مواقعی که دستگاه شما در یک شبانه روز روند شستشو پی در پی داشته باشد باعث گرم شدن تمام اجزای لباسشویی می‌شود.

٧-انداختن لباس بیش از حد مجاز داخل دستگاه

اگر برای شست و شو حجم زیادی از لباس های آلوده را در داخل دیگ لباسشویی بیاندازید موجب خرابی در قسمت های مختلف ماشین لباسشویی سامسونگ از جمله برد می شود. برد دستگاه نیز با روبه رو شدن با این حجم از لباس دچار ایراد می شود. برای پیشگیری از این مشکلات توصیه می‌شود لباس ها را به چند دسته مختلف تقسیم کرده و در مرحله های جداگانه داخل ماشین بیندازید.

۴- فیوز ها

یکی دیگر از موارد خرابی برد ماشین لباسشویی سامسونگ خراب شدن فیوز ها است. این ایراد دستگاه شما میتواند با تعمیر و یا تعویض قطعه برطرف شود.

٢-نفوذ آب

هنگامی که قطعات درونی ماشین لباسشویی شما به درستی عمل نکنند، قطعا آب به درون لباسشویی نفوذ کرده است. در این مواقع سیم های داخلی ماشین لباسشویی سامسونگ دچار اتصالی شده و برد دستگاه دچار سوختگی می‌شود. در برخی موارد نیز دچار اتصالی و برق گرفتگی رخ می‌دهد که موجب آتش سوزی و سوختن پی در پی برد دستگاه می شود. در چنین مواقعی دیگر برد ماشین لباسشویی سامسونگ شما قابل تعمیر و یا حتی تعویض نیست.

٣-خازن ها

گاهی ممکن است دلیل خرابی برد ماشین لباسشویی سامسونگ، خازن های روی خود برد باشند. در این مواقع برد لباسشویی شما قابل تعمیر و یا تعویض می‌باشد.

علائم خرابی برد ماشین لباسشویی سامسونگ

1.عدم پاسخگویی ماشین لباسشویی به دکمه های کنترل:

اگر برد ماشین لباسشویی سامسونگ خراب باشد، ممکن است دکمه های کنترل براکت نشوند و ماشین لباسشویی برای تغییر تنظیمات یا روشن و خاموش کردن به درستی پاسخ ندهد.

2.خاموش شدن ناگهانی و یا عملکرد غیر عادی:

برخی از خرابی های برد ماشین لباسشویی سامسونگ ممکن است باعث خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین عملیات عادی شود یا باعث عملکرد غیر عادی دستگاه شود. به عنوان مثال، ممکن است ماشین لباسشویی به طور ناگهانی روشن و خاموش شود.

3.نمایش خطاهای غیر منتظره:

زمانی که برد لباسشویی سامسونگ خراب است، ممکن است خطاهای غیر منتظره یا کد های خطا در صفحه نمایش نشان داده شوند. این کدها معمولاً به همراه یک پیغام خطا ظاهر می شوند و می تواند به شما کمک کند تا مشکل را تشخیص دهید. برای رفع خطاهای لباسشویی می توانید با تکنسین های نمایندگی سامسونگ در کرج تماس بگیرید.

4.صداهای ناهنجار:

اگر برد ماشین لباسشویی سامسونگ خراب باشد، ممکن است صداهای ناهنجار در حین عملکرد دستگاه شنیده شود. این صداها می توانند شامل صدای خرد شدن یا همزن نامنظم باشند.

5.عدم فعالیت قطعه های برقی:

یکی دیگر از علائم خرابی برد ماشین لباسشویی سامسونگ می تواند عدم فعالیت یا عملکرد نامناسب قطعه های برقی باشد.

تعمیر برد لباسشویی سامسونگ در محل

زمانی که برد دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ شما دچار صدمات زیادی نشود می توانید آن را تعمیر کنید. اما در صورتی که برد لباسشویی سامسونگ شما با آسیب های جدی برخورد کرده باشد باید آن را تعویض کرد تا دستگاه شما مثل روز اول شروع بکار کند. در صورت مشاهده هرگونه از علائم ذکر شده در بالا به سرعت دستگاه خود را از برق کشیده و در اولین فرصت با یک تکنسین ماهر و مجرب تعمیرات لباسشویی سامسونگ تماس گرفته تا برای عیب دستگاه شما در اسرع وقت اقدام کنند.

هزینه تعمیر و تعویض برد لباسشویی سامسونگ

هزینه تعمیر و تعویض برد لباسشویی سامسونگ ممکن است بسته به مشکلات و خرابی‌های موجود در دستگاه متفاوت باشد. در برخی موارد، هزینه تعمیر برد ممکن است نسبتاً مقرون به صرفه باشد اما در مواردی دیگر، با توجه به پیچیدگی خرابی، قیمت قطعات و زمان مورد نیاز برای تعمیر، تعویض برد ممکن است اقتصادی‌تر باشد. برای تعیین هزینه دقیق، بهتر است با تعمیرکاران مجرب و متخصص در زمینه تعمیر و تعویض بردهای لباسشویی سامسونگ مشورت کنید تا به شما بتوانند راهنمایی مفیدی ارائه دهند.