جستجو کردن
Close this search box.
سام تعمیرگاه

چرا یخچال سامسونگ خنک نمی کند؟

چرا یخچال خنک نمی کند؟

یخچال یکی از وسایل مهم در هر خانه است که برای نگهداری مواد غذایی نقش اساسی دارد. اگر یخچال شما به درستی سرد نمی‌ شود، ممکن است به دلایل مختلفی باشد که باید بررسی شود. این مشکل می‌ تواند منجر به فاسد شدن مواد غذایی و همچنین ضرر های مالی برای شما شود، بنابراین لازم است که به موقع مشکل سرد نکردن یخچال سامسونگ را برطرف کنید. از جمله دلایل اصلی خنک نکردن یخچال سامسونگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

رفع مشکل سرد نکردن فریزر سامسونگ

12 دلیل خنک نکردن یخچال سامسونگ و رفع آن

تنظیم صحیح دمای یخچال فریزر:

تنظیم نادرست دمای یخچال می‌ تواند به عدم سرمایش مناسب و عملکرد نامناسب یخچال منجر شود. برای اطمینان از عملکرد بهینه و کارایی بالای یخچال، لازم است دمای آن را به درستی تنظیم کنید. معمولا در برخی از مدل‌ ها، دکمه‌ ها یا برچسب‌ های مشخصی برای تنظیم دما وجود دارد. دمای مناسب برای یخچال سامسونگ بین ۳ تا ۵ درجه سانتی گراد و برای فریزر نیز بین ۱۸ تا ۲۰ درجه سانتی گراد توصیه می‌ شود.

برای تنظیم دما، از دکمه‌ های موجود روی یخچال استفاده کنید و توجه داشته باشید که ممکن است زمانی برای دستیابی به دمای جدید نیاز باشد. در فصل‌های گرم، ممکن است نیاز به تنظیم دمای یخچال به مقدار کمتر باشد. همچنین، پس از هر بار باز و بسته شدن درب یخچال، به آن اجازه دهید تا دما به حالت مطلوب برگردد. در صورت بروز هر گونه مشکل و دریافت مشاوره رایگان می توانید برای رفع مشکل سرد نکردن یخچال با نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ در کرج تماس بگیرید.

عملکرد نادرست فن یخچال:

در یخچال، فن‌ هایی برای گردش هوای داخل محفظه داخلی یخچال وجود دارد. اگر محفظه‌ ها را با مواد غذایی پر کنید، ممکن است این فن‌ ها به درستی کار نکنند. در این صورت فن‌ ها نمی توانند هوا را به خوبی گردش دهند بنابراین فشار زیادی به کمپرسور وارد می‌ شود و ممکن است نتواند دما را اندازه کافی کاهش دهد.

در نتیجه یکی از دلایل خنک نکردن یخچال سامسونگ ممکن است گردش هوای نامناسب باشد. بنابراین، بهتر است مواد غذایی را به محفظه‌ ها و دیوار ه های داخلی یخچال نچسبانید و همچنین دفترچه راهنمای یخچال خود را با دقت مطالعه کنید.

پر کردن بیش از حد یخچال:

اگر یخچال شما بیش از حد پر است، این می‌ تواند یکی از دلایل سرد نکردن یخچال سامسونگ باشد. زیرا این موضوع باعث می‌ شود فشار زیادی به کمپرسور وارد شود تا بتواند دما را به میزان لازم کاهش دهد. اگر یخچال خود را بیش از گنجایش واقعی آن پر کرده‌ و مواد غذایی را به صورت پشت سر هم درون آن قرار داده‌ اید، ممکن است متوجه شوید که دمای یخچال کاهش یافته و به درستی خنک نمی‌ شود. بنابراین، توصیه می‌ شود که مواد غذایی را در قفسه‌ های یخچال به اندازه مناسب قرار دهید تا فشار زیادی به کمپرسور آن وارد نشود.

باز گذاشتن درب یخچال:

بیشتر مشتریانی که با مرکز ما برای سرویس یخچال خود تماس می‌ گیرند، عموما این سوال را دارند که چرا یخچال سامسونگ خنک نمی کند؟ با حضور تکنسین های ما در محل، متوجه می‌ شویم که عامل اصلی این مشکل احتمالا بسته نشدن کامل درب یخچال است. اگر لاستیک دور درب خراب یا فرسوده شده باشد و یا قفل درب دچار خرابی شود، ممکن است درب به درستی بسته نشود و هوا به داخل یخچال نفوذ کند که منجر به عدم خنک شدن یخچال می‌ شود.

بنابراین، برای بررسی وضعیت درب یخچال، می‌ توانید با قرار دادن یک کاغذ بین درب، بررسی کنید که آیا به راحتی بیرون می‌ آید یا خیر! چنانچه کاغذ به راحتی بیرون آید، نشانه خرابی لاستیک درب یخچال بوده و باید آن را به‌ سرعت تعویض کنید تا باعث کاهش بازدهی یخچال نشود.

خراب شدن کمپرسور:

اگر کمپرسور یخچال خراب شده است، این نقص می‌ تواند باعث عدم سرد شدن یخچال شود. کمپرسور، که گاز مبرد را فشرده و به داخل لوله‌ های سیاه پشت یخچال پمپاژ می‌ کند، یکی از عوامل اصلی تنظیم دمای یخچال به شمار می رود. در صورت خرابی این قطعه، باید به سرعت آن را تعویض کرد تا بدین طریق از آسیب به موتور جلوگیری شود.

خنک نکردن یخچال سامسونگ

رفع مشکل علت سرد نکردن یخچال دوقلو سامسونگ

معیوب شدن رله کمپرسور:

خرابی رله کمپرسور ممکن است علت اصلی خنک نکردن یخچال سامسونگ باشد. تکنسین های متخصص ما برای برطرف کردن این مشکل سرد نشدن یخچال توصیه می‌ کنند، ابتدا رله کمپرسور را تعویض نمایید. در صورتی که فن یخچال کار می‌ کند اما دمای یخچال کاهش نمی‌ یابد و خنک نمی‌ شود، احتمالا نیاز است که کمپرسور را تعویض کنید. شما می توانید تمامی این خدمات را به نمایندگی رسمی و مجاز ما با داشتن بهترین تعمیرکاران بسپارید.

نشتی گاز مبرد یخچال سامسونگ:

بهترین راه حل برای تشخیص علت خنک نکردن یخچال سامسونگ، بررسی نشت یا کمبود گاز مبرد است. اگر یخچال سامسونگ شما به خوبی خنک نمی‌ شود، ممکن است دلیل آن کمبود گاز مبرد باشد. برای این منظور، می‌ توانید به موتور یخچال دقت کنید. اگر یخچال به طور مداوم در حال کار کردن است، به یکی از علل اصلی عدم خنک شدن یخچال پی برده اید. برای نشت یابی گاز یخچال کافی است با همکاران ما تماس بگیرید.

کارکرد نادرست لوله های کندانسور یخچال:

لوله‌ های سیاه رنگ کندانسور که در پشت یخچال شما وجود دارند و گاز مبرد از آن‌ ها عبور می‌ کند، مسئول انتقال گرما از داخل یخچال به بیرون هستند. اگر این لوله‌ ها دچار مشکل باشند، ممکن است با عدم خنک شدن یخچال مواجه شوید. در صورتی که یخچال شما از نوع قدیمی باشد و این لوله‌ ها قابل مشاهده می باشند، که حفظ تمیزی و ایمنی آن‌ ها بسیار حائز اهمیت است. گرد و غبار می‌ توانند باعث مشکلات در عملکرد این لوله‌ ها شده و در نهایت منجر به خرابی کندانسور شود.

مشکل فن کندانسور یخچال سامسونگ:

فن‌ های کندانسور در پایین یخچال قرار دارند و وظیفه آنها خنک کردن کندانسور و لوله‌ های آن است. اگر فن نیم‌ سوز یا خراب شود، سرعت دمای کندانسور و سپس موتور افزایش می‌ یابد که این امر باعث گرم شدن یخچال و فاسد شدن مواد غذایی می‌ گردد. بنابراین، خرابی فن کندانسور می‌ تواند یکی از علل اصلی خنک نشدن یخچال سامسونگ باشد.

سرد نکردن یخچال سامسونگ

خراب شدن فن اپراتور یخچال:

از دیگر نشانه‌ هایی که ممکن است موجب سرد نشدن یخچال سامسونگ شود، خرابی در قسمت فن اپراتور می باشد. جهت تشخیص این مشکل می توانید به طوری که در ادامه می گوییم عمل کنید. اگر در هنگام باز کردن درب یخچال، هوای سرد به صورت تند به شما برنخورد نمی‌ کند، نشان از خرابی فن اپراتور یخچال است. صدای غرغر یخچال نیز ممکن است نشانه خرابی فن اپراتور باشد.

نقص در برد الکترونیکی یخچال سامسونگ:

برد الکترونیکی یکی از قطعات مهم و اساسی است که وظیفه تنظیم عملکرد کلیه قطعات یخچال را بر عهده دارد. یکی از جمله وظایف اصلی برد الکترونیکی تنظیم دمای یخچال و کمک به خنک نگه داشتن آن می باشد. اگر این قطعه از یخچال سامسونگ دچار مشکل شود، یقینا موجب کارایی نادرست دستگاه خواهد بود.

خرابی دمپر هوای یخچال سامسونگ:

دمپر در یخچال و فریزر مسئول تنظیم دما بین این دو واحد است. اگر دمپر خراب شود، دمای سرد فریزر به درون یخچال هدایت نمی‌ شود و نتیجه آن افزایش دمای یخچال خواهد بود. اگر متوجه شدید که دمای فریزر خوب است ولی دمای یخچال افزایش یافته، احتمالا دمپر هوا خراب شده است. بنابراین یکی از دلایل خنک نکردن یخچال سامسونگ خرابی دمپر هوا می باشد.

اگر دمپر هوا در یخچال سامسونگ شما خراب شده باشد، می‌ توانید با تماس با خدمات پشتیبانی مشتریان شرکت ما، این مشکل را به راحتی حل کنید. نگهداری و تعمیرات منظم برای حفظ عملکرد مطلوب یخچال بسیار مهم است. بنابراین لازم است هر چند وقت یک بار یخچال خود را سرویس نمایید.