چطور یخچال فریزری که صدای بلند میدهد را تعمیر کنیم

فن موتور اواپراتور یخچال فریزر

اگر شما دیدید که فن یخچال فریزر صدا می دهد ، ممکن است مشکل از موتور فن اواپراتور باشد .این نوع فریزر در قسمت فن موتوری دارد که هوا را دور اواپراتور می چرخاند تا خنک بماند . به مرور زمان ، موتور فن می تواند دچار فرسودگی بشود و یا روغنکاری نیاز داشته باشد ، که اینگونه باعث می شود صدای وزوز یا تق تق فریزر بدهد . برای تعویض موتور فن، اول برق فریزر را بکشید. شاید لازم باشد که صفحه مشبک اواپراتور را باز کنید تا به موتور دسترسی یابید . خیلی راحت سیم های رابط را بکنید و پیچ و مهره ها را از آن باز کنید.

یخچال فریزر

پره های فن اواپراتور یخچال

اگر یخچال فریزر ضد یخ شما صدای بلند می دهد یا صدای وزوز می دهد ، شاید بتواند به این معنا باشد که پره های آن آسیب دیده باشد . فن اواپراتور هوا را دور سیم پیچی های اواپراتور می چرخاند تا خنک بشود . برای دسترسی به فن اواپراتور برای اینکه ببینید پره ها خراب شده  یا نه، پشت صفحه مشبک اواپراتور را نگاه کنید ، قبل از اینکار برق را بکشید .پره های فن عموما به میله ی شفت موتور توسط یک فنر وصل است .

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات انواع برند یخچال از جمله تعمیرات یخچال سامسونگ و همینطور تعمیرات ساید بای ساید سامسونگ خود با تعمیرگاه سامسونگ تک سرویس بعنوان نمایندگی تعمیرات سامسونگ تماس حاصل فرمایید.

منبع: http://www.partselect.com/Repair/Freezer/Unusual-Noise/

برچسب ها : ,