جستجو کردن
Close this search box.
سام تعمیرگاه

چطور یک ماشین لباسشویی را تعمیر کنیم

چطور یک ماشین لباسشویی را تعمیر کنیم

روز نظافت وشستوشو است، شما رنگ لباس ها را جدا می کنید ،بعد تا جایی که جا دارد داخل ماشین لباس میریزید ، مواد شوینده و سپس دکمه ی استارت را می زنید. و میبینید هیچ اتفاقی نیافتاد.

ناگهان می بینید که آن ماشینی که روی آن حساب باز کرده بودید، دیگر از کار افتاده . ماشین لباسشویی یکی از لوازم خانگی زحمتکش و پایدار در خانه است.در حقیقت یکی از بزرگترین کشفیات تاریخ است و وقتی خراب میشود، دیگر بدون آن نمی توان ادامه داد.چه کسی دوست دارد لباسهایش را ببرد به خشکشویی و در مورد اینکه لباسهای خصوصی اش را بخواهد در یک ماشین لباسشویی غریبه بریزد و روی چه چرخه ای شسته بشود.

پس انتخاب باخودتان است . به تعمیرکار زنگ بزنید، یا خودتان مشکل را حل کنید.از آنجاییکه ماشین لباسشویی کارهای زیادی می کند، عیب یابی آن از تعمیرش سخت تر خواهد بود. برای لوازم خانگی، این وسیله ی پیچیده – با چرخه های زمانبندی خاص،موتور، که آب را بازمی کند، لگن داخلی را می چرخاند، آب را تخلیه می کند ، و دمای آب را کنترل می کند.

نکته:خیلی از ماشین لباسشوییهای جدید، امکانات عیب شناسی دارند که کد خطا را نشان می دهد.

مراقب باشید: قبل از اینکه بخواهید هر کاری با ماشین لباسشویی انجام دهید، ببینید که آن از برق کشیده  باشید. شلنگ آب را جدا کنید.

ولی عیب یابی و تشخیص مشکل اگر خودتان هم بخواهید انجام بدهید ، امکان پذیر است.فقط کمی حوصله به خرج بدهید و مفاهیم پایه ای ماشین لباسشویی را بدانید. در این پست به شما می گوییم که چگونه ماشین لباسشویی را تعمیر کنید و راه حل های سریع برای تعمیربرخی ایرادات ماشین لباسشویی رابیان می کنیم.

تعمیرات ماشین لباسشویی

راهنمای عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی

ساده بگیرید: گاهی اوقات ساده ترین جواب ،درست است

همانطوری که گفتیم، ماشین لباسشویی ها پیچیده هستند، ولی مراحل ساده تری وجود دارد که بتوانید مشکلات معمول ماشین لباسشویی را برطرف کنید.

آیا به لباسشویی برق می رسد؟ اولین راه تعمیر هر نوع وسیله ی الکتریکی این است که ساده به آن نگاه کنید، مثل به برق زدن آن وسیله. اگر همه چیز درست کار کرد،میتواند مشکل از فیوز یا مدار باشد. هر کدام از این موارد تعمیرش بسیار ساده است. ولی اگر ماشین به اندازه کافی برق بگیرد ، ولی کار نکند، دیگر زمانش است که متوجه بشوید مشکل پیچیده تر است.

بعد از کنترل برق  ورودی،دومین چیزی که باید بررسی کنید،تامین آب است.دستگیره های شیر ممکن است هرز بشود و یا شلنگ تاب بخورد، پس اگر سریع این دو قطعه را بررسی کنید مشکل حل می شود.ببینید که هر دو شیر آب باز باشد و شلنگها بدون هیچ تاب خوردگی ای کشیده شده باشد.اگر لباسشویی دکمه ی ذخیره آب داشت ،ببینید که حتما این دکمه زده شده باشد .

اگر مشکل از تامین برق و آب نبود ، مشکل منطقی بعدی از اینکه ماشین لباسشویی درست کار نمی کند ، این است که باید تمیز بشود.

حالا این مقاله تعمیراتی لباسشویی را با این نکته قطع میکنیم که چرا وقتی لباسها را شستیم ،ماشین لباسشویی بوی تعفن می دهد،به این خاطر  میتواند باشد که لباسشوییتان کثیف است.

به طور منظم در لباسشویی را تمیز کنید تا کثیفی و مواد شوینده آنجا رسوب نکند.وقتی شما پارچه های پرزدار می شویید،پرزها را از لگن لباسشویی وقتی شستوشو تمام شد بردارید ، رسوب پرزها باعث می شود آب و مواد شوینده خوب جریان نیابد و رسوبات صابونی باعث می شود لباسشویی بو بگیرد.برای حل این مشکل، لگن را با آب پرکنید و ½ فنجان جوش شیرین و سه فنجان سرکه سفید بریزید، بعد ماشین را روی چرخه ی شست و شوی کامل بگذارید. اگر واقعا رسوبات خیلی بد بود ، داخل لگن را با مواد شوینده ی امونیاکی بشویید. و بعد با یک دستمال نم دار حاوی سفید کننده آبکشی نمایید. توجه کنید که اول لگن را آبکشی نمایید و بعد دستمال نمدار حاوی سفید کننده را بکشید. چرا که آمونیاک و مواد سفید کننده یک گاز خطرناکی را ایجاد میکنند که کلرامین نامیده می شود. که این ترکیب باعث آسیبهای سلامتی و حساسیتهای پوستی و مشکلات کلیوی می شود

در آخر قبل از اینکه بخواهید چیزی داخل ماشین بیاندازید ،ماشین لباسشویی را روی دور شست و شوی کامل بگذارید .اگر مشکلتان حل نشد ، به شما در مرحله ی بعد نحوه باز کردن ماشین لباسشویی رامی گوییم .

برای اغلب تعمیرات ، نیاز است که دور ماشین لباسشویی باز بشود(کابینت دور). تمام اجزای الکتریکی و شلنگها داخل کابینت ماشین لباسشویی قرار دارد. جای قرارگیری با توجه به نوع سازنده متفاوت است، ولی اصولا در بالای ماشین پشت کنترل پنل قرار دارد.این تقریبا با توجه به مدل راحت قابل تشخیص است، ولی ابتدا با نمایندگی های مجز مشورت کنیدکه از کجا باز می شود. قبل ازبازکردن کابینت دور لباسشویی حتما جریان آب و برقی ورودی به آنرا قطع کنید.

تعمیرات ماشین لباسشویی

در اینجا مراحل عمومی باز کردن ماشین لباسشویی جهت تعمیرات را توضیح می دهیم

1-کنترل پنل را بردارید،عموما بالای ماشین قرار دارد، که معمولا نیاز است که با آچار شلش کنید.دستگیره های روی کنترل پنل معمولا با نیروی مغناطیسی به هم وصلند،درحالیکه بقیه به هم پیچشده اند.که سرپیچهایشان با هم فرق می کند

 2-برای بازکردن پنل سرویس، باید تمام پیچهای باقیمانده را باز کنید . اول ماشین و شلنگها باید آب داخلشان نباشد.ماشین را کج کنید تا به زیر آن دسترسی یابید، که زیرش باز است و نیازی به باز کردن پنلی نیست.

برای باز کردن کابینت بالایی ، یک چاقوی پلاستیکی سفت را بین قسمت بالایی و پنل کناری بگذارید و با مچتان چاقو را بگردانید، اینباعث می شود تا فنر ارتجاعی باز بشود.

قسمت سخت تعمیر لباسشویی آنجایی است که کلی دستگاه های کنترلی وکلید و زمان سنج وجود دارد .

کدام کلید باید تعمیر بشود؟

ماشین لباسشویی از طریق چرخه های شست و شو مختلف و تنظیمات گوناگونی که دارد کار می کند. که این، ماشین لباسشویی را از سایر لوازم برقی خانگی مجزا می کند، برای مثال توستر فقط یکی دو کار انجام می دهد.در اینجا میگوییم که چطور برخی از کلیدهای عمومی و تایمر را تعمیر کنیم.

چفت در لباسشویی

چفت در، در ماشین لباسشویی مثل یک کلید ایمنی عمل میکند،و اگر در با هر نوع مواد شوینده ای مسدود شده باشد ، چفت دربسته نمی شود و ماشین کار نمیکند.

1-ماشین را ازبرق بکشید .با یک سیخ چوبی می توانید چفت در را تمیز کنید

2-اگر تمیز کردن جواب نداد ، بالای کابینت را باز کنید تا به سوئیچ دسترسی یابید.وقتی کلید را دیدید ، ملاحظه کنید که پیچهای آن شل نشده باشد. چراکه اگر پیچ ها باز باشد در طول چرخه ی شست و شو و هنگام بسته شدن در ، چفت تکان می خورد.

سوئیچ درجه حرارت لباسشویی

این سوئیچ کنترل پنل دمای آب داخل لگن ماشین را تنظیم می کند. همچنین هنگام پر شدن لگن از آب هم نقش دارد. اگر شک دارید که این سوئیچ معیوب است ، آن را باز کنید و به یک فرد ماهر برای تعمیر بدهید، چون نیاز به ابزارهای به خصوصی برای تست کردن آن است.

اگرمشکل با دماسنج آب، پرکردن آب درحی نشست و شو بود ،هر دوی زمانسنج و دماسنج خراب است.

سوئیچ کنترل سطح آب لباسشویی

این هم یکی دیگر از کلیدهای کنترل پنل است که اغلب بغل کلید دماسنج قرار دارد. باید یک شلنگ کوچک به این کلید وصل باشد، گاهی اوقات این شلنگ شل می شود و ارتباطش قطع می شود .اگر این اتفاق بیافتد،آب داخل لگن سرریز می شود. برای حل این مشکل 1 سانت از ته شلنگ را ببرید و با یک PUSH FIT ( اتصالاتی که عمل آببندی را انجام می دهند) دوباره آن را به سوئیچ وصل کنید

توجه شما عزیزان جهت دریافت خدمات تعمیرات انواع ماشین لباسشویی در انواع برندهای داخلی و خارجی می توانید از طریق شماره تماس های موجود در سایت با تعمیرگاه ما بعنوان مرکز تخصصی تعمیر ماشین لباسشویی در ارتباط باشید.

منبع: http://home.howstuffworks.com/how-to-repair-a-washing-machine.htm

سوالات متداول در مورد تعمیر ماشین لباسشویی

هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی چقدر می باشد؟

هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی بستگی به نوع خرابی دستگاه دارد و اینکه مشکل دستگاه شما با تعمیر حل می شود و یا نیاز به تعویض قطعه دارد و عوامل دیگر. اما قطعا هزینه بصورت منصفانه و طبق نرخ اتحادیه تعمیرکاران دریافت می گردد.

آیا شما خدمات تعمیر لباسشویی خود و همچنین قطعات استفاده شده را ضمانت می کنید؟

خدمات تعمیرات ما دارای 1 سال گارانتی می باشد و همچنین قطعات مورد استفاده ما کاملا اورجینال و دارای ضمانت 36 ماهه می باشد.

بعد از تماس من با تعمیرگاه، چقدر طول میشکه تا تعمیرکار به محل ما اعزام بشه؟

بعد از ثبت درخواست شما، سرویس کار در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهد گرفت و پس از انجام هماهنگی های لازم، طبق زمانی که شما تعیین می نمایید در محل حاضر می شود.

چقدر طول میکشه تا ماشین لباسشویی من تعمیر بشه؟

مدت زمان تعمیر لباسشویی شما بستگی به میزان و نوع خرابی دستگاه دارد اما ما ضمانت می کنیم که در سریعترین زمان ممکن دستگاه شما را تعمیر و به شما تحویل دهیم.