جستجو کردن
Close this search box.
سام تعمیرگاه

مهم ترین نکات کلیدی برای تعمیر جاروبرقی در منزل

جارو برقی منزل شما به علتی نا مشخص و ناشناس خراب شده است و عملکرد معمول را ندارد، چه کاری باید انجام دهید؟

یکی از راه هایی که برای کاهش هزینه ها و مخارج زندگی امروزی وجود دارد، این است که هزینه های مربوط به نگهداری و تعمیرات لوازم خانگی و تجهیزات منزل را به حداقل برسانید. برای اینکه بتوانید این هزینه ها را کاهش بدهید، نیاز است که اطلاعاتی در مورد نحوه ی تعمیر و نگهداری از تجهیزات منزلتان داشته باشید. بدون شک دانستن این موارد به شما کمک می کند که آگاهانه تر برای نحوه ی تعمیر و رفع مشکل فنی احتمالی هر دستگاهی تصمیم بگیرید و در نتیجه هزینه ی معقولانه تری را پرداخت کنید. حال برای تعمیر جاروبرقی چه اقدامی انجام خواهید داد؟

  • پرهیز از هر گونه دستکاری دستگاه بدون داشتن مهارت و اطلاعات فنی
  • مطالعه ی دفترچه راهنما به منظور کسب اطلاعات
  • تماس با یک تعمیرگاه تخصصی مجاز همانند تعمیرگاه و نمایندگی تعمیرات سامسونگ تک سرویس به منظور بهره مندی از خدمات سرویس های لازم در منزل

فواید استفاده از خدمات تعمیر جارو برقی در منزل

اگر در هنگام مواجه شدن با مشکلات این چنینی با مجموعه ی ما تماس بگیرید، در کوتاه ترین زمان ممکن از خدماتی حرفه ای در منزل خود بهره مند خواهید شد. شما هیچ هزینه ای بابت انتقال دستگاه به تعمیرگاه نمی پردازید و در واقع نیاز به جا به جایی آن نخواهد بود. برای رفع مشکل فنی، هزینه ی منصفانه ای را پرداخت خواهید کرد. در مدت زمانی کوتاه و بدون هیچ گونه دردسری کلیه ی مراحل توسط کارشناسان و تعمیر کاران مجرب  رفع می گردد. اگر نیاز به تعویض یک قطعه باشد، با پرداخت هزینه ای مناسب قطعه ای ارجینال و دارای ضمانت به شما ارائه می شود و نیازی نیست برای پیدا کردن آن ساعت ها وقت خود را صرف نمایید. از طریق استفاده از خدمات تعمیرات جاروبرقی در منزل ضمن افزایش اطمینان شما به مجموعه ی تعمیرگاه مجاز سامسونگ تک سرویس در وقت و هزینه هایتان صرفه جویی خواهد شد.

جاروبرقی

مهم ترین اجزای جارو برقی و مکانسیم عملکرد آن ها

1.مدار ها و برد های الکتریکی:

هر وسیله ی الکترونیکی که در اطرافتان مشاهده می کنید، از یک مدار الکتریکی تشکیل شده است و تمامی دستورات و عملکرد هایی که در دستگاه وجود دارد توسط این مدار کنترل می شود. برد های مربوط به قطعات مختلف دستگاه بر روی این مدار الکتریکی قرار داده شده است که هر یک وظیفه ی خاص خودش را دارد و در زمانی که شما یک دکمه را از روی پنل دستگاه فشار می دهید، دستوری اجرا خواهد شد.در زمان خراب شدن موتور جارو برقی و یا  ایجاد نقص فنی در خصوص یکی از این عملکرد ها ممکن است، مدار الکتریکی دچار مشکل شده باشد و یا برد های آن سوخته باشد که نیاز به تعویض خواهند داشت. در این زمان پیشنهاد می شود که حتما از متخصصین و تعمیرکاران با تجربه ی تعمیرگاه مجاز تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ تک سرویس کمک بگیرید. در اینجا به دلیل پیچیده بودن ساختار مدارهای الکتریکی و برد های مربوط به آن از توضیحات اضافی در این خصوص پرهیز می کنیم و به معرفی و بررسی سایر قطعات می پردازیم.

2.سیم جمع کن جارو برقی:

یکی از مهم ترین قطعاتی که در جاروبرقی وجود دارد، سیم جمع کن می باشد. این قطعه به شما اجازه می دهد که از طریق سیم به راحتی بتوانید دستگاه را به محیط های مختلف خانه منتقل کنید. این قطعه از یک ریل و قرقره تشکیل شده است که در زمان فشردن دکمه ی مربوطه سیم به صورت خودکار جمع می شود و در موارد لازم به آسانی می توانید آن را مجدد باز کنید. خرابی سیم جمع کن جاروبرقی یکی از متداول ترین مشکلاتی است که ممکن است برای این دستگاه ایجاد شود.

3.فیلتر جارو برقی:

این قطعه نقش مهمی را در این دستگاه دارد و باعث می شود زمانی که هوا وارد محفظه دستگاه شده، ذرات اضافی را جذب کند؛ بنابراین توجه به زمان تعویض این قطعه پس از مدتی مشخص بسیار اهمیت دارد و در صورتی که فیلتر دستگاه شما در زمان مناسب تعویض نشود، راندمان دستگاه به شدت کاهش می یابد و حتی ممکن است در مواردی باعث خرابی موتور جاروبرقی شود. حال که با این سه قطعه ی مهم آشنا شدید، در ادامه ی این مقاله به بررسی برخی از دلایل خرابی ایجاد شده در دستگاه و بهترین راهکار برای رفع آن ها خواهیم پرداخت.

متداول ترین ایرادات انواع جارو برقی چیست؟

1.روشن نشدن جاروبرقی:

در بسیاری از موارد دستگاه به هیچ عنوان روشن نمی شود. این مشکل به دلایل مختلف ممکن است به وجود آید. برای شناسایی دلیل اصلی این موضوع ابتدا مطمئن شوید که برق منزل شما از کیفیت و ولتاژ تعیین شده برخوردار است یا خیر و سپس بررسی کنید که پریز برق و همچنین دو شاخه ی سیم دستگاه مشکلی نداشته باشند. اگر باز هم نتوانستید مشکل را شناسایی کنید، کلید های جارو برقی را چک نمایید. در اکثر اوقات کلید ها روی پنل دستگاه به دلیل استفاده ی نادرست و بیش از حد خراب می شوند و باعث می شوند در زمان فشردن آن دستور مورد نظر شما اجرا نشود. در صورت نیاز تعمیرگاه مجاز تعمیر لوازم خانگی سامسونگ تک سرویس این کلید ها را به راحتی تعویض می نماید.

2.دستگاه راندمان پایینی دارد:

این موضوع در اکثر اوقات به دلیل کثیف شدن فیلتر ها اتفاق می افتد که نیاز است در موقع مناسب آن ها را تعویض کنید. تعویض فیلتر جارو برقی کار دشواری نیست و شما می توانید با مطالعه ی کاتالوگ دستگاه و یا سوال کردن از نمایندگی های برند سازنده ی دستگاه به آسانی این کار را انجام دهید.