جستجو کردن
Close this search box.
سام تعمیرگاه

انواع مدل های یخچال برای آشپزخانه منزل

لوازم خانگی دارای انواع و مدل های مختلفی هستند که هر کدام به منظور کاربری و استفاده ی خاصی طراحی و ساخته شده اند. اینکه کدام مدل از یک دستگاه برای منزل یا محل کار شما مناسب تر است، همواره سوالی می باشد که در زمان خرید لوازم خانگی برای مشتریان پیش خواهد آمد. برای دستیابی به پاسخ بهتر به این سوال و تصمیم گیری راحت تر در هنگام خرید یخچال باید اطلاعات کافی در مورد انواع مدل های موجود و کاربرد ها و ویژگی های آن ها داشته باشید.

در ادامه این مقاله با نمایندگی تعمیرات سامسونگ تک سرویس همراه باشید.

مهم ترین و ابتداییی ترین نکته در این خصوص این است که باید میزان نیاز خودتان را از دستگاه مورد نظر مشخص کنید و با مدلی که مد نظرتان است تطبیق دهید و مقایسه نمایید. این کار نه تنها باعث می شود که در نهایت انتخابی مناسب تر داشته باشید، بلکه باع می شود در پرداخت هزینه ها جهت خرید یخچال برای آشپزخانه منزل تا میزان قابل توجه ای صرفه جویی خواهد شد. در این مقاله صرفا به بررسی یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات هر خانه ای، یعنی یخچال خواهیم پرداخت و امید است که شما خواننده ی محترم با مطالعه ی این توضیحات تا حد زیادی با ویژگی ها و انواع این دستگاه آشنا خواهید شوید.

برندهای یخچال برای آشپزخانه منزل

یخچال و فریزر بر خلاف سایر لوازم خانگی بیشتر در مدل های ایستاده و عمودی تولید می شوند. در انواع قدیمی این وسیله، معمولا فریزر در محفظه ی بالایی دستگاه و یخچال در قسمت پایینی آن طراحی شده است ولی امروزه کمی این طراحی ها متفاوت شده اند؛ زیرا شرکت ها و کمپانی های سازنده به این نتیجه رسیده اند که قرار گرفتن فریزر یا یخچال دستگاه در بالای آن ممکن است مشکلاتی را برای کاربر و دسترسی وی به محفظه ی حاوی مواد غذایی ایجاد نماید؛ به همین خاطر طراحی این نوع از لوازم خانگی خاص آشپزخانه منزل کمی تغییر پیدا کرده و مدل هایی تحت عنوان ساید بای ساید ارائه شده اند که این مدل ها دارای طراحی به خصوصی هستند و دسترسی به محفظه های مختلف یخچال و فریزر در کنار یکدیگر و در ارتفاعی مشخص بسیار ساده تر است.

یخچال فریزر ساید بای ساید بخریم یا نه؟

یکی از متداول ترین پرسش های همیشگی مشتریان تعمیرگاه مجاز سامسونگ تک سرویس بعنوان نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر سامسونگ و همچنین نمایندگی تعمیرات ساید بای ساید سامسونگ این است که آیا ما به عنوان یکی از فعالان با سابقه در زمینه ی تعمیر انواع یخچال خرید مدل های Side By Side را توصیه می کنیم یا خیر؟

یک راهنمایی بزرگ برای تمامی کسانی که این سوال ذهن آن ها را مشغول کرده است، مقایسه ی مدل های ساید بای ساید با مدل های دیگر می باشد. بهتر است که تمامی آپشن ها و مزایای آن ها را با یکدیگر قیاس نمایید و در پایان به این نتیجه برسید که آیا با توجه به شرایط آشپزخانه منزل شما، میزان نیاز روزانه و ظرفیت لازم برای این دستگاه، خرید کدام مدل به نفعتان خواهد بود. از طرف دیگر یخچال های ساید بای ساید در مقایسه با مدل های قدیمی تر از جنبه های مختلفی بهینه سازی شده اند؛ برای مثال مصرف انرژی در این دستگاه ها کمتر شده و این موضوع به سود خریدار می باشد. علاوه بر این طراحی بدنه و ابعاد دستگاه به گونه ای صورت گرفته است که کمترین فضا را اشغال نماید و مناسب برای تمام خانه های امروزی و به ویژه آپارتمان نشینی باشد و به راحتی بتوان آن ها را در آشپزخانه منزل قرار داد.

مزایای خرید یخچال فریزر ساید بای ساید چیست؟

این مدل از یخچال ها دارای سیستم پیشرفته تر، مکانیسم و عملکرد بهتری در مقایسه با مدل های معمولی هستند و در واقع دارای سیستمی می باشند که به صورت خودکار دمای داخلی را تنظیم کرده و یا در صورت ایجاد شدن نقص فنی در هر یک از قطعات، آن را شناسایی و هشدار می دهد؛ بنابراین تکنولوژی ساخت یخچال فریزر ساید بای ساید بسیار پیشرفته تر از نمونه های قدیمی تر می باشد.

 باید توجه داشته باشید که به مراتب در قابل افزوده شدن امکانات به این مدل های جدید، هزینه ی پرداختی و سرمایه ای که برای خرید ساید بای ساید از برندی معروف و شناخته شده نیاز است، بیشتر از هزینه ی خرید یک مدل معمولی می باشد؛ بنابراین قبل از انتخاب لوازم خانگی ابتدا بهتر است، میزان سرمایه ای که در اختیار دارید را مشخص نمایید و سپس برای خرید اقدام کنید تا بر اساس بودجه ی خود و بدون ایجاد هیچ گونه مشکلی بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.