جستجو کردن
Close this search box.
سام تعمیرگاه

آموزش نصب کولر گازی و اسپلیت

برای افزایش طول عمر، راندمان و بازدهی یک دستگاه عوامل و پارامتر های زیادی وجود دارند که رعایت کردن آن ها ضروری است و شاید برایتان جالب باشد که یکی از مهم ترین این عوامل که در اکثر موارد مورد توجه کافی توسط استفاده کنندگان و خریداران قرار نمی گیرد، نحوه ی نصب و راه اندازی صحیح یک دستگاه می باشد. شما پس از خرید لوازم خانگی برقی مثل کولر گازی اولین کاری که باید انجام بدهید، این است که مکان و محل مناسبی برای نصب دستگاه مورد نظر در منزل انتخاب نمایید. ویژگی های این مکان با توجه به نوع وسیله ای که قرار است نصب شود، متفاوت می باشد. سپس نیاز است که تجهیزات و وسایل اولیه ای که برای راه اندازی آن لازم هستند را فراهم کنید. علاوه بر این تمامی لوازم خانگی خریداری شده نیاز به منابع انرژی مختلفی دارند؛ بنابراین با در نظر گرفتن نوع دستگاه نیاز است که شما دسترسی به این منابع را امکان پذیر نمایید. در این مقاله از سری مقالات تخصصی سایت تعمیرگاه مجاز  کولرگازی سامسونگ تک سرویس می خواهیم نحوه ی نصب درست و اصولی کولر گازی و اسپلیت را به شما آموزش بدهیم.

کولر گازی - اسپیلت

 این دستگاه دارای سیستم پیچیده تری نسبت به سایر تجهیزات منزل شما می باشد و راه اندازی نادرست و غیر استاندارد آن باعث کاهش راندمان و عملکرد دستگاه می شود. به طور کلی برای استفاده از چنین دستگاهی شما باید دو نوع تجهیز مختلف را نصب کنید و سپس رابط ها و لوله های مربوطه را قرار دهید. این دو تجهیز عبارتند از: تجهیزات خارجی کولر گازی و تجهیزات داخلی آن که در ادامه ی این مقاله به بررسی مراحل نصب هر یک از آن ها می پردازیم.

نصب تجهیزات خارجی انواع کولر گازی

نصب قسمت ها و قطعات خارجی این دستگاه یکی از مهم ترین مراحلی است که شما به عنوان نصاب باید انجام بدهید. اهمیت این مرحله از راه اندازی اسپلیت به این دلیل است که در صورت راه اندازی نادرست باعث می شود عملکرد قطعاتی مانند کندانسور و ورودی یا خروجی های دستگاه دچار اختلال شده و مشکلاتی را برای شما ایجاد کند. توجه داشته باشید که برای نصب تجهیزات خارجی دستگاه کولر گازی باید پارامتر های زیر را رعایت نمایید:

– محلی که برای نصب انتخاب می شود، باید بتواند وزن دستگاه را تحمل کند.

– خروجی ها و ورودی های دستگاه باید در هنگام نصب به درستی کنترل و چک شوند.

– صدای ایجاد شده توسط اسپلیت برای اکثر افراد آزار دهنده است؛ بنابراین در انتخاب محل مناسب برای نصب تجهیزات حتما دقت کافی داشته باشید.

– محل قرار گیری دستگاه باید به دور از تابش مستقیم نور خورشید باشد.

نصب تجهیزات و قطعات داخلی انواع کولر گازی

دومین مرحله از نصب و راه اندازی اسپیلیت مربوط به قرار دادن تجهیزات داخلی دستگاه می باشد. این مرحله همانند گام اول از اهمیت ویژه ای برخوردار است و کاری که شما باید انجام بدهید به این صورت است که ابتدا بررسی کنید محلی که برای نصب تجهیزات داخلی انتخاب شده به دور از تجهیزات گرمایشی مانند شوفاژ و رادیاتور و بخاری باشد؛ زیرا گرمای حاصل از این وسایل بر روی عملکرد و راندمان دستگاه تاثیر منفی خواهد گذاشت و بهتر است کولر گازی در جایی نصب شود که دمای معمولی داشته باشد، علاوه بر این چنین گرمایی ممکن است در مواردی باعث آتش گرفتن دستگاه شود. موضوع مهم دیگر این است که اسپلیت را در جهتی نصب کنید که خروجی هوا به سمت مرکز ساختمان شما باشد، این کار باعث می شود که سرد سازی محیط سریع تر انجام شود و بیش از حد به دستگاه فشار وارد نشود.

نصب کولر گازی و اسپلیت

اگر برای نصب کلیه ی قطعات خارجی و داخلی کولر گازی و راه اندازی انواع اسپلیت به کمک نیاز دارید، می توانید در هر زمان با تعمیرگاه مجاز سامسونگ تک سرویس تماس بگیرید و از خدمات مورد نظر در کم ترین زمان ممکن و در منزل یا محل کار خود بهره مند شوید. تمامی تکنیسین های مجموعه ی ما از مهارت های تخصصی و تجربه ی لازم در این خصوص برخوردار می باشند و می توانید با خیال راحت تمامی مراحل نصب کولر گازی را به آنان بسپارید. همچنین شما می توانید قبل از خرید اسپلیت برای مشاوره و در یافت راهنمایی های لازم با مجموعه ی ما تماس حاصل نمایید.